اقامت کانادا از طریق اسپانسرشیپ

ویزای کانادا

اقامت کانادا از طریق اسپانسرشیپ

اقامت کانادا از طریق اسپانسرشیپ

اگر شما اقامت یا تابعیت کانادا را دارید و بالای ۱۸ سال هستید  می‌توانید افراد خاصی را تحت کلاس خانوادگی به کانادا بیاورید و آنها هم اقامت دائم کانادا را دریافت کنند. اسپانسرشیپ کانادا در زمینه ویزاهای کلاس فامیلی شامل موارد زیر میشود:

 • اسپانسر همسر
 • اسپانسر پدر و مادر و پدربزرگ و مادربزرگ
 • اسپانسر فرزندان وابسته (شامل فرزندان به سرپرستی گرفته شده نیز می‌باشد)

اسپانسر سایر افراد واجد شرایط

هر کدام از این افراد که متعهد و ضامن شوند میتوانند در کانادا زندگی و یا تحصیل و کار کنند و فردضامن با امضای قرارداد یا همان undertaking تعهد به تامین هزینه‌های خوراک و پوشاک و مسکن فرد حمایت شونده در مدت زمان مشخص را می‌دهد.در بخشی از این قرارداد شما  ضمانت می کنید که فرد حمایت شونده برای مخارج زندگی خود از دولت کانادا در خواستی ندارد که اگر غیر از این باشد باید او را به دولت عودت کنید .اگر در استان های غیر از کبک هستید این توافق نامه را با IRCC یا همان اداره مهاجرت کانادا و اگر در استان کبک هستید با MIDI یا همان اداره مهاجرت استان کبک خواهید بست. قرارداد agreement مجزایی هم بین فرد حامی و حمایت شونده امضا شود تا دولت مطمئن شود که طرفین مسولیت های خود را خوب میدانند.

لطفا دقت کنید که ویزای اسپانسرشیپ کانادا با ویزای موقت سوپر ویزای کانادا متفاوت است. جهت اقدام از این روش با کارشناسان ما تماس بگیرید و یا به ایمیل *************** پیام ارسال فرمایید.

اسپانسرشیپ کانادا

اگر یکی از شرایط زیر را دارا باشید  ممکن است امکان اسپانسر کردن فرد جدیدی را نداشته باشید:

 • اگر قبلا تعهدی داده ایدکه به ان عمل  نکرده اید
 • اگر دادگاه رای داده باشد که شما alimony و یا کمک خرجی فرزند را نداده باشید ممکن است توانایی حمایت از  فرد جدیدی را نداشته نباشید.
 • جرمی کرده باشید که در ارتباط با اقوام و یا امور جنسی باشد و بسته به نوع جرم میتواند منجر شود شما نتوانید فرد دیگری را اسپانسر نمایید.
 • اگر شما به دلایلی به غیر از کارافتادگی درخواست کمک هزینه از دولت کرده باشید. (وام و بورس های دولتی مشکلی نخواهند داشت منظور از کمک هزینه زندگی در اینجا همان welfare می‌باشد. یعنی اگر به غیر از welfare کمک هزینه ای از دولت گرفته باشید مشکلی در فایل اسپانسرشیپ ایجاد نخواهد کرد)
 • همچنین اگر قبلا فردی را حمایت  کرده اید و او پس از ورود به کانادا از دولت درخواست کمک مالی کرده باشد ممکن است شما امکان حمایت کردن فرد دیگری را نداشته باشید. همچنین در این حالت دولت تمام کمک هزینه های داده شده به فرد حمایت شده را از فرد حامی  (متعهد) طلب خواهد کرد.

ادامه مطلب در پیج   –  بصورت کلیکی چند باکس و لینک

این برنامه با هدف اتحاد اعضای خانواده ها را کانادا طراحی شده است. با استفاده از این طرح به افراد مقیم و یا سیتیزن کانادا اجازه داده می شود که همسر یا شریک زندگی (کسی که یک سال و بیشتر با او زندگی کرده باشید) را به کانادا بیاورند. برای انجام این طرح اداره مهاجرت می بایست شرایط فرد اسپانسر کننده و فرد اسپانسر شونده را تایید نماید تا این ویزا صادر شود.

جهت گرفتن ویزا با استفاده از این طرح باید فرد اسپانسر کننده و اسپانسر شونده نشان دهند که در یکی از این شرایط هستند:

 • Spouse
 • Common-law Partner
 • Conjugal Partner

علاوه بر این کشور کانادا همۀ این سه حالتی که ذکر شد را برای هم جنس ها هم می‌پذیرد.

شرایط مورد نیاز برای اسپانسر کردن همسر

شرایط مورد نیاز برای فرد اسپانسر کننده:

-فرد باید ۱۸ سال تمام به بالا باشد.
-می بایست مقیم ساکن در کانادا و یا سیتیزن باشد و هنگام اسپانسرشیپ در کانادا سکونت داشته و زندگی کند. اگر اسپانسر در کانادا زندگی نمی کند و سکونت ندارد، می بایست در هنگام صادر شدن اقامت دائم برای اسپانسر شونده (در مورد همسر و فرزند) در کانادا زندگی کند.
-زندانی و ورشکسته نباشد و هیچ گونه جرم سنگینی مرتکب نشده باشد و علاوه بر این نامه اخراج از کانادا دریافت نکرده باشد.
-فرد اسپانسر کننده باید به مدت سه سال به تامین هزینه های اولیه زندگی فرد اسپانسر شونده تعهد بدون قید و شرط بدهد.

شرایط مورد نیاز برای فرد اسپانسر شونده:

۱۸ سال تمام به بالا داشته باشد.
شرایط مورد نیاز برای رابطه بین افراد:

باید اثبات کنید که در یکی از شرایط زیر هستند:

همسر:

به معنی این است که دو نفر با هم رسمی ازدواج کرده اند. ازدواج هایی که خارج از کانادا صورت گرفته اند باید هم طبق قوانین کشور کانادا معتبر باشند و هم طبق قوانین کشوری که در آن بوده اید و سند مرتبط موجود باشد. لازم به ذکر است ازدواج همجنس ها در صورتی که در کانادا بوده باشد قابل قبول است. اما در صورتی که خارج از کانادا انجام شده باشد مورد قبول نیست و می‌توانند در قالب یکی از دو مدل روابطی که در زیر تشریح میکنیم قرار بگیرند.

Common-law partner:

باید افراد به مدت یکسال در کنار هم زندگی کرده باشند.

Conjugal partner:

این نوع رابطه می تواند بین مرد و زن و یا جنس های مشابه باشد. فرد اسپانسر کننده در صورتی جز این گروه محسوب می‌شود که:

هر دو طرف به دلیل موجه و قابل قبولی نتوانسته اند که در کنار هم زندگی کنند (مانند دلایل مهاجرتی و یا مشکلات قانونی در محدودیت طلاق و یا عدم به رسمیت شناختن زندگی مشترک هم جنس ها در کشورهایی)

طرفین روابط وابسته دو طرفه داشته و این رابطه حداقل یک سال ادامه داشته است و طرفین تعهد کامل مانند ازدواج و یا Common-law partner به هم دارند. این از طریق نشان دادن موارد مشترک مانند حساب های بانکی و یا مالکیت مشترک قابل اثبات است.

در چه مواردی اسپانسرشیپ ممنوع و غیر قابل قبول است؟

-سن یکی از زوجین زیر ۱۸ سال باشد. در صورتی که سن یکی از آنها یا هر دو زیر ۱۸ سال باشد می بایست صبر کنند تا ۱۸ ساله شوند.
-اگر ازدواج واقعی نبوده و با هدف اسپانسر شدن یا اسپانسر کردن انجام شده باشد.
-در صورت جدایی پس از اسپانسرشیپ، فرد اسپانسر کننده به مدت ۳ سال و فرد اسپانسر شونده به مدت ۵ سال اجازه اسپانسر کردن فرد جدید را ندارند.
-ازدواج باید در کانادا و در کشور مبدا مورد قبول و قانونی باشد. (در موارد خاص که نوعی از ازدواج در کشور مبدا مورد قبول نباشد امکان اسپانسرشیپ وجود دارد) ( اگر ازدواج در کشور مبدا مورد قبول باشد ولی در کانادا مورد قبول نباشد، برای اسپانسر کردن واجد شرایط نخواهد بود)
-به هیچ وجه ازدواج از راه دور مورد قبول نیست. (با سربازان کانادایی)
-همسر اعلام نشده در هنگام اپلای برای مهاجرت. اگر در هنگام شروع پرونده همسر خود را در پرونده اعلام نکنید، هیچ وقت امکان اسپانسر کردن آن فرد را نخواهید داشت.

قوانین پس از اسپانسرشیپ همسر در کانادا

-فرد اسپانسر کننده تا ۳ سال بعد از اخذ ویزای اقامت دائم از نظر مالی متعهد به ساپورت فرد اسپانسر شونده می باشد.

-فرد اسپانسر کننده پس از اسپانسر کردن همسر خود تا ۵ سال از اسپانسر کردن همسر دیگر (در صورت جدا شدن) منع می‌باشد.

-همچنین اگر زوجین، دو سال و یا کمتر با هم زندگی کرده باشند و فرزند نداشته باشند، پس از اعطای اقامت باید دو سال این افراد با هم زندگی کنند، در غیر اینصورت ویزای اقامت دائم فرد اسپانسر شونده از او پس گرفته خواهد شد. برای افراد اسپانسر شده ای که مورد آزار یا سو استفاده قرار گرفته اند این مورد صادق نخواهد بود.

تعیق اسپانسرشیپ

-فرد اسپانسر کننده مرتکب جرمی شود که تا ۱۰ سال زندان داشته باشد.

-فرد اسپانسر کننده برای ورود به کانادا inadmissible شود.

-فرد اسپانسر کننده در شرایطی قرار گیرد که پاسپورت کانادایی خود را از دست بدهد.

-فرد اسپانسر کننده در شرایطی باشد که اداره مهاجرت از نظر امنیتی یا حقوق بشر یا جرم و جنایت های برنامه ریزی شده برای او نامه inadmissible بودن را صادر کند.

کنسل کردن اسپانسرشیپ همسر

کنسل کردن اسپانسرشیپ همسر فقط در حالتی امکان پذیر است که فرد اسپانسر شونده کارت اقامت خود را دریافت نکرده باشد. در چنین حالتی اسپانسر کننده میتواند از طریق تکمیل فرم آنلاین این درخواست را ارسال کند.

اگر پس از صدور اقامت دائم اسپانسرشیپ کنسل کند، فرد اسپانسر کننده باید به مدت ۳ سال تمام تعهدات داده شده را اجرا کند.

کار یا تحصیل فرد اسپانسرشونده

فرد اسپانسر شونده در بازه زمانی که منتظر دریافت اقامت دائم از طریق اسپانسرشیپ است می بایست شرایط مهاجرتی خود را داشته باشد. این شخص بدون ویزا اجازه کار یا تحصیل را ندارد و در صورتی که تمایل دارد می بایست درخواست ویزا کند.توجه کنید: در صورتی که متقاضی از قبل ویزای تحصیل یا کار را داشته ویزای او باطل نمی شود و میتواند تا پایان آن ویزا قانونی ادامه دهد.

اسپانسر والدین

اکنون برای اسپانسرشیپ پدر و مادر و پدر بزرگ و مادربزرگ، متقاضیان باید در سیستم انتظار ثبت نام کرده و منتظر دریافت دعوتنامه اقدام از طرف اداره مهاجرت بمانند. در صورت دریافت دعوتنامه، ۹۰ روز فرصت دارند که پرونده کامل اسپانسرشیپ را ارسال کنند. اگر نامه دعوتنامه را در سال جاری اقدام نکنند، یک نامه دریافت میکنند که از آنها درخواست میشود تمایل خود را برای اسپانسر کردن والدین خود در سال بعد اعلام کنند تا پرونده آن ها فعال باقی بماند.

شرایط اسپانسر کننده

-باید فرزند و یا نوه فرد اسپانسر شونده باشید
-سن بالای ۱۸ سال داشته باشید.
– تعهد ساپورت مالی آنها را به صورت مکتوب به مدت ۲۰ سال بدهید. (در صورت نیاز داشتن آنها به کمک هزینه، شما مسئول خواهید بود).
-حداقل درآمد را داشته باشید. حداقل درآمد باید به اندازه LICO + ۳۰٪ آن باشد. این درآمد در سه سال منتهی به درخواست اسپانسرشیپ سنجیده میشود. درآمد زوج میتواند با هم جمع زده شود.

شرایط اسپانسر شونده

-پدر و مادر و پدربزرگ و مادربزرگ فرد اسپانسر کننده باشید.
-حق ورود به کانادا را به عنوان بازدید کننده داشته باشید.
-سند مبنی بر خرید بیمه درمانی به مدت یک سال در کانادا را ارایه دهید.
-تست پزشکی اداره مهاجرت را بدهید.
-لطفا دقت کنید که تعهدی که شما امضا میکنید بدون قید و شرط بوده و در صورت وجود هر گونه مشکلی شما مسول خواهید بود. اگر زوج با هم تعهد نامه را امضا کرده اند و پس از آمدن والدین از هم جدا شوند هم چنان هر دو آنها نسبت به بندهای تعهد نامه متعهد هستند. اگر هر کدام از افراد اسپانسر کننده قصد دارند که پرونده اسپانسرشیپی را بازپس بگیرند باید پیش از صدور اقامت دائم یا همان کارت پی آر اقدام کنند.

چه افرادی امکان اسپانسر کردن والدین را ندارند:

-افرادی که به دولت بدهی دارند

-افرادی که از دولت کمک هزینه (ولفر)‌ میگیرند و ناتوان جسمی نمیباشند.

-افرادی که بر علیه یکی از اقوام درجه یک خود جرم جدی را مرتکب شده باشند.

-در زندان باشند یا حکم تعقیب علیه آنها صادر شده باشد.

-حداقل درآمد لازم ( LICO + 30%) را در سه سال منتهی به اسپانسرشیپ نداشته باشند.

شرایط اسپانسر کننده

-حداقل ۱۸ سال داشته باشد.
-باید مقیم ساکن در کانادا و یا سیتیزن باشد و در زمان اسپانسرشیپ در کانادا زندگی کند.
-در زندان نبوده و ورشکسته نباشد و نامه خروج از کانادا دریافت نکرد باشد.
-برای فرزندان تعهد مالی لازم است به مدت ۱۰ سال پس از اخذ اقامت دائم فرد اسپانسر شونده و یا اینکه تا وقتی آنها ۲۵ ساله شوند (هر کدام زودتر)

شرایط اسپانسر شونده

-۱۹ سال و کمتر داشته باشد و مجرد باشد (یا)
-قبل از سن ۱۹ سالگی دانشجوی تمام وقت بوده و از نظر مالی کاملا وابسته به والدین بوده (یا)
-۱۹ سال به بالا بوده (و) – قبل از ۱۹ سالگی ازدواج کرده باشد (و) قبل از ۱۹ سالگی دانشجوی تمام وقت بوده (و) از زمان ازدواج از نظر مالی کاملا وابسته به والدین بوده
-۱۹ سال به بالا بوده (و) قبل از ۱۹ سالگی از نظر مالی کاملا وابسته به والدین بوده (و) به جهت شرایط جسمی یا روحی توانایی تامین استقلال مالی خود را ندارد.

شرایط مورد نیاز برای رابطه بین افراد

فرد اسپانسر شونده باید اگر فرزند توسط فردی به غیر از همسر به فرزندی خوانده شده است فرزند بیولوژیکی والدین باشد (یا) فرزند خوانده والدین باشد.

درآمد مورد نیاز اسپانسرکننده ها برای اسپانسر والدین برای اخد اقامت کانادا

جهت اسپانسر کردن یکی از اعضای خانواده فرد اسپانسرکننده میبایست بیشتر از حداقل مورد نیاز درآمد داشته باشد. این شرایط مالی میبایست تا زمانی که والدین اقامت دائم کانادا را دریافت میکنند رعایت شود. توجه کنید که درآمد ناشی از کمک هزینه کودکان که از دولت دریافت میکنید نیز جز درآمد شما خواهد بود.

در نظر دشته باشید که این مقدار کمترین بر مبنای تعداد افرادی که اسپانسر می‌شوند و البته موقعیت فرد اسپانسر کننده در کانادا تغییر میکند. جهت اسپانسر کردن پدر و مادر و پدر بزرگ و مادربزرگ فرد اسپانسر کننده فقط در حالتی واجد شرایط خواهد بود که حداقل درآمد او به مدت ۳ سال متوالی بیش از مقدار تعیین شده در جدول باشد. این جدول حداقل مقدار مشخص شده را نشان میدهد. این مقدار همان (Low Income Cut-Off (LICO ضرب در ۳۰ درصد می‌باشد.

برای استان کبک این مقدار تفاوت دارد که در جدول بعدی آورده شده است.

توجه داشته باشید که منظور از تعداد نفرات در این جدول خود فرد اسپانسر کننده و اعضای خانواده تحت پوشش او در کانادا به علاوه افراد اسپانسر شونده از کشور دیگر می باشندو به طور مثال اگر یک زن و شوهر مقیم کانادا قصد دارند یکی از مادربزرگ هایشان را به کانادا بیاورند باید برای ۳ نفر این مبلغ را در نظر داشته باشند. این مبالغ به صورت میانگین سالی ۵۰۰ دلار افزایش دارند.

اسپانسرشیپ

نکته: توجه کنید که برای اسپانسر هایی که در استان کبک زندگی میکنند شرایط به شکل زیر است.

این درآمد امکان دارد مربوط به شما و یا همسر شما و یا هر دو باشد و مربوط به یک سال قبل از اقدام برای اسپانسر کردن خواهد بود.

اسپانسرشیپ