برنامه‌های استانی بریتیش کلمبیا

ویزای کانادا

 • صفحه اصلی / دسته بندی نشده / برنامه‌های استانی بریتیش…
برنامه‌های استانی بریتیش کلمبیا

برنامه‌های استانی بریتیش کلمبیا

برنامه مهاجرت استانی بریتیش کلمبیا (BC PNP)

مهاجرت به کانادا از طریق برنامه ی استانی بریتیش کلمبیا

استان بریتیش کلمبیای ، واقع در غرب کانادا و به عنوان مرکز متنوع فرهنگی و رشد اقتصادی کانادا است. این استان از نظر وسعت و بزرگی به عنوان رتبه سوم  کانادا، ونکوور را در خود جای داده است و یکی از متنوع ترین استان ها در سراسر کانادا محسوب می شود. بخش عمده رونق اقتصادی بریتیش کلمبیا متکی بر منابع طبیعی با تأکید بر جنگلداری و معدن می باشد.  بریتیش کلمبیا به خاطر وجود جنگل های بسیار گسترده و متنوع و آب و هوای ساحلی بسیار دل انگیز به عنوان یکی از خاص ترین مناطق در سراسر جهان شناخته می شود.

برای علاقه مندان به تحصیل در استان بریتیش کلمبیا نیز این استان در رتبه های نخست بهترین دانشگاه های دنیا  از نظر علمی قرار دارد.

BC PNP برنامه ی مهاجرت استانی بریتیش کلمبیا است. افرادی که قصد مهاجرت دارند  و دارای مهارت و سابقه ی مد نظر استان هستند می توانند از طریق این برنامه گواهی انتخاب استانی برتیش کلمبیا را دریافت کنند. این امر در مرحله ثانویه مجوز صدور دعوت نامه از سوی دولت فدرال می شود که به دنبال آن مهاجران می توانند درخواست خود را برای اقامت دائم ارائه کنند.

برنامه یBC PNP درخواست ها را در سه گروه اصلی پذیرش می کند:

 • برنامه ی مهاجرت از طریق مهارت و تخصص(Skills Immigration)
 • برنامه اکسپرس انتری بریتیش کلمبیا (BC Express Entry)
 • برنامه ی مهاجرت کارآفرینان (Entrepreneur Immigration)

هر یک از این برنامه ها از زیرشاخه های مهاجرتی تشکیل شده اندکه در ادامه به صورت مفصل معرفی شده اند.

متقاضیان مهاجرت بهاین استان که دارای شرایط مهاجرت از طریق تخصص و یا اکسپرس انتری هستند، اگر یک پیشنهاد کاری از کارفرمایی در بریتیش کلمبیا در یکی از مشاغل حوزه تکنولوژی داشته باشند، می توانند از طریق برنامه آزمایشی مشاغل حوزه تکنولوژی (BC Tech Pilot) اقامت دائم خود را دریافت نمایند. این برنامه از سال ۲۰۱۷ آغاز به کار کرده و تا ماه ژوئن سال ۲۰۲۰ به کار خود ادامه خواهد داد.

برنامه ی مهاجرت از طریق تخصص بریتیش کلمبیا به گروه های زیر تقسیم می شود:

 • گروه نیروی متخصص (Skilled Worker Category)

این گروه مناسب برای  افرادی است که یک پیشنهاد یک شغل قابل قبول در یکی از مشاغل تخصصی پذیرفته و علاوه بر آن باید چند سال سابقه ی کار در زمینه تخصصی خود داشته باشند.

 • گروه نیروهای متخصص در حوزه ی بهداشت و درمان (Health Care Professional Category)

در این زیر مجموعه افراد با سابقه و پیشنهاد کاری واجد شرایط  یعنی یکی از ۱۱ شغل تعیین شده در حوزه بهداشت همانند پزشکان، پرستاران، پرستاران روانپزشکی و یا سایر مشاغل تخصصی حوزه ی بهداشت می توانند درخواست خود را ارائه دهند.

 • گروه فارغ التحصیلان بین المللی (International Graduate Category)

این گروه نیز فقط افراد واجد شرایط که پیشنهاد شغل خود را از یکی از کار فرمایانBC دریافت کرده باشند و در سه سال اخیر از یکی از دانشگاه ها یا کالج های واجد شرایط فارغ التحصیل شده باشندمی توانند اپلای کنند.

 • گروه فارغ التحصیلان بین المللی در مقطع ارشد و دکترا (International Post-Graduate Category)

این گروه همانطور که از نامش پیداستاختصاص به فارغ التحصیلان دارای مدرک ارشد یا دکترا از یکی از موسسات آموزشی معتبر بریتیش کلمبیا در گرایش های  علوم طبیعی، کاربردی یا علوم بهداشت است و ذکر این نکته نیز لازم است که هیچ پیشنهاد شغلی برای اپلای در این زیر گروه نیاز نیست.

 • گروه نیروهای نیمه متخصص و مبتدی (Entry Level and Semi-Skilled Worker Category)

بعضی کارکنان در  مشاغل ابتدایی یا نیمه حرفه ای در زمینه گردشگری/ هتلداری، تامین غذا، رانندگی کامیون یا افرادی در مشاغل مبتدی یا نیمه تخصصی که در منطقه ی در حال توسعه شمال شرق بریتیش کلمبیا زندگی می کنند، می توانندمشمول این برنامه شده و اپلای کنند. باشند.

اکسپرس انتری بریتیش کلمبیا 

اکسپرس انتری بریتیش کلمبیا همراستا با سیستم مهاجرت اکسپرس انتری دولت فدرال است که باعث می شود افراد واجد شرایط در پردازش هر دو درخواست در اولویت قرار بگیرند و در صورت انتخاب، اقامت دائم به آنها داده می شود.

گروه های مهاجرت از طریق تخصص که در قسمت زیر ذکر شده است را می توان از طریق اکسپرس انتری بریتش کلمبیا نیز انجام داد:

 • گروه نیروی متخصص
 • گروه نیروهای متخصص در حوزه ی بهداشت و درمان
 • گروه فارغ التحصیلان بین المللی
 • گروه فارغ التحصیلان بین المللی در مقطع ارشد و دکترا

سیستم ثبت نام مهاجرت بر مبنای تخصص (SIRS)

در ۲۷ ژانویه ی سال ۲۰۱۶، دولت بریتیش کلمبیا سیستم ثبت نام مهاجرت بر مبنای تخصص (SIRS) را برای BC PNP آغاز کرد کرد. که یک امتیاز به داوطلبین  ثبت نام اختصاص می دهد که مشخص می کند آیا آنهاموفق به دریافت دعوت نامه ی ITA را شده اند یا خیر. برای این امتیاز عواملی همانند سطح تحصیلات، سابقه ی کار مستقیم و پیشنهاد کار از بریتیش کلمبیا بررسی می شود کهآیا فرد مورد نظر  در بازار کار کانادازمینه اقتصادی توانا هست یا خیر؟

مهاجرت از طریق کارآفرینی

مهاجرینی که قصد سکونت و سرمایه گذاری در بریتیش کلمبیا را دارند می توانند از این طریق  اقامت دائم در کانادا را کسب کنند. این برنامه به سه زیر شاخه تقسیم می شوند:

گروه اصلی کارآفرینی

این شاخه مختص مدیران ارشد یا مالکان کسب و کاری است کههدفشان سرمایه گذاری در کسب و کارهای پیشنهادی در استان بریتیش کلمبیا است.

گروه کارآفرینی_برنامه آزمایشی منطقه ای:

این قسمت نیزمخصوص کارآفرینان مهاجری است که قصد راه اندازی کسب و کار خود در یکی از مناطق کوچک تر در بریتیش کلمبیا را دارند.

شرکت های خارجی از این طریق می توانند فعالیتی را در بریتیش کلمبیا راه اندازی کنند و حداکثربرای  5 نفر از کارکنان کلیدی مدیریتی، تخصصی یا فنی  برای اخذ اقامت دائم در این استان اپلای کنند.