برنامه مهاجرت آتلانتیک شمالی

ویزای کانادا

 • صفحه اصلی / دسته بندی نشده / برنامه مهاجرت آتلانتیک…
برنامه مهاجرت آتلانتیک شمالی

برنامه مهاجرت آتلانتیک شمالی

سازمان مهاجرت و شهروندی کانادا هم اکنون درخواست های تحت برنامه ی آزمایشی مهاجرت آتلانتیک را می پذیرد. در این برنامه برای واجد شرایط شدن به یک جاب آفر معتبر نیاز دارید.

برنامه ی جدید مهاجرت آتلانتیک (AIPP) به طور رسمی در ۶ مارچ راه اندازی شد و سازمان مهاجرت و پناهندگی کانادا (IRCC) اکنون درخواست های اقامت دائم را از طریق این برنامه ی جدید پذیرش می کند. نیروهای متخصص و فارغ التحصیلان هم اکنون از طریق برنامه ی مهاجرت AIPP فرصت دیگری برای مهاجرت دارند و جذابیت آن به دلیل معیارهای منحصر به فرد و فرآیند سریع این برنامه است.

برنامه ی AIPP در همکاری با استان های آتلانتیک از جمله نوا اسکوشیا, نیوبرانزویک، پرنس ادوارد (PEI)، و نیوفاندلند و لابرادور توسط دولت فدرال برقرار شده است. کارفرمایان تا حد زیادی در این فرآیند درگیر هستند و همه ی متقاضیان برای اینکه واجد شرایط این برنامه شوند، باید یک پیشنهاد کاری داشته باشند. همچنین متقاضیان قبل از ارائه یک درخواست به IRCC به تایید استانی endorsement نیاز دارند.

در سال ۲۰۱۷ تا سقف ۲,۰۰۰ درخواست در این برنامه پردازش شده است و مدت اولیه ی این برنامه سه سال تعیین شده است. IRCC قصد دارد ۸۰% از درخواست های کامل شده را در طی ۶ ماه پردازش کند که انتظار می رود درخواست های سیستم انتخاب اکسپرس اینتری هم در زمانی مشابه با این برنامه انجام شود. همه پرونده ها باید به صورت کاغدی ارسال شوند.

اداره مهاجرت کانادا مسئول ارزیابی شرایط متفاضیان می باشد. (نه استان های مذکور)

لازم به ذکر است درخواست های AIPP به طور مجزا از درخواست های اکسپرس اینتری پردازش خواهد شد. در واقع، برخی از متقاضیان بالقوه که با استفاده سیستم اکسپرس اینتری واجد شرایط مهاجرت به کانادا نیستند،  احتمال دارد از طریق برنامه ی AIPP واجد شرایط باشند. زیرا، شرایط مهارت زبان در AIPP راحت تر از شرایط برنامه های تحت مدیریت اکسپرس  اینتری می باشد.

در برنامه ی AIPP، هیچ گونه سیستم امتیازدهی وجود ندارد و درخواست ها به ترتیب ورود پردازش می شود.

برنامه ی AIPP دو زیرگروه برای نیروهای متخصص:

 • برنامه ی نیروی بسیار ماهر آتلانتیک (AHSP)
 • برنامه ی نیروی نیمه ماهر آتلانتیک (AISP)

و یک زیر گروه برای فارغ التحصیلان بین المللی دارد:

برنامه ی فارغ التحصیلان بین المللی آتلانتیک (AIGP)

بازبینی معیارها

با وجود اینکه برخی از شرایط متقاضی در کل این سه زیرگروه عمومی است، اما شرایطی وجود دارد که مختص به هر یک از این زیرگروه ها می باشد. سابقه ی کار، آموزش و پیشنهاد کاری مورد نیاز به این موضوع بستگی دارد که  فرد در چه زیرگروهی درخواست داده باشد(نیروی متخصص بسیار ماهر، نیروی متخصص نیمه ماهر یا به عنوان یک فارغ التحصیل بین المللی) .

شرایط زبان راحت است

افراد برای ورود به برنامه باید حداقل سطح ابتدایی سلیس در انگلیسی یا فرانسه را داشته باشند. این سطح معادل با معیار سنجش سطح زبان دار کانادا (CLB) سطح ۴ است. تست های زبان زیر معتبر هستند:

 • آیلتس (سیستم تست زبان انگلیسی بین المللی)- فقط تست عمومی.
 • CELPIP (برنامه ی شاخص تسلط زبان انگلیسی کانادایی)- فقط تست عمومی.
 • TEF (تست d’e’valuation de francais)

جهت مشاهدۀ معادل تست های زبان استاندارد تعیین شده توسط سازمان مهاجرت و پناهندگی کانادا می توانید از تبدیلگر زبان مهاجرت کانادایی استفاده نمایید.

سابقه ی کار

جهت اپلای به بسیاری از  برنامه های مهاجرت کانادا، متقاضیان باید حداقل دارای یک سال سابقه کار در سمت های مدیریتی, حرفه ای یا فنی/ تجاری (کد های شغلی ۰، A یا B) باشند. البته، زیرگروه نیروی نیمه ماهر آتلانتیک برنامه ی AIPP یک فرصت مهاجرت را برای افرادی که سابقه کار و پیشنهاد کاریشان در زیرگروه C طبقه بندی مشاغل کانادا (NOC) قرار دارد، نیز ارائه می دهد. این مشاغل معمولا به تحصیلات متوسطه و یا دوره های خاص آن شغل نیازمند هستند.

یک گزینه ی منحصر به فرد برای فارغ التحصیلان

بیشتر برنامه های مهاجرت کانادایی که به دانشجویان بین المللی فارغ التحصیل در کانادا در اخذ اقامت دائم کمک میکنند, به داشتن سابقه ی کار توسط متقاضی نیاز دارند. اما AIGP یک استثنای بارز است، زیرا به سابقه ی کار نیاز ندارد. به همین دلیل این برنامه مستقیم ترین مسیر برای اخذ اقامت دائم توسط متقاضیانی است که می خواهندسریعاً پس از فارغ التحصیلی مهاجرت کنند.

سرمایه اسکان

متقاضیان بعد از رسیدن به کانادا در صورت امکان باید نشان دهند که سرمایه کافی برای پشتیبانی از خود و اعضای خانواده خود را دارند. مگر این که تحت یک مجوز کار معتبر در کانادا مشغول به کار باشند.توجه داشته باشید که این سرمایه ها را نمی توان از کس دیگری قرض گرفت.

کارفرمایان و اسکان

نقش ایفا شده توسط کارفرمایان محلی یکی از جالب ترین جنبه های برنامه AIPP است که با سازمان های تامین کننده خدمات اسکان در استان خود همکاری می کنند. این موضوع به تازه واردان در اسکان و تطبیق آنها برای زندگی در کانادا کمک می کند.

کارفرمایان تحت این برنامه نیاز نیست که مجوز وزارت کار (LMIA- ارزیابی اثر تاثیر بازار کار) را اخذ کنند. با این وجود فرآیند معرفی کارفرما و سازمان های تامین کننده خدمات اسکان در هر استان متفاوت می باشد:

 • شرایط کارفرمایان نوا اسکوشیا
 • شرایط کارفرمایان نیو برانزویک
 • شرایط کارفرمایان پرنیس ادوارد
 • شرایط کارفرمایان نیوفاندلند و لابرادور

علاوه بر این، کارفرمایانی که باید به سرعت شغل های خالی را پر کنند، به یک مجوز کار موقتی دسترسی دارند. به گونه ای که داوطلب و خانواده او می تواند به محض امکان وارد کانادا شوند. برای بدست آوردن مجوز کار، داوطلبین به موارد زیر نیازمندند:

 • یک پیشنهاد کار معتبر
 • نامه ای از استان
 • یک تعهدنامه برای درخواست اقامت دائم ظرف ۱۰ روز پس از درخواست مجوز کار موقتی

یک افزایش مبتکرانه

آتلانتیک کانادا پیشنهادات زیادی دارد. شهرها و شهرستان های آن با تعداد زیادی مدرسه، نرخ پایین جرایم و فرصت های شغلی بسیار مناسب خانواده ها هستند. همچنین، AIPP تضمین می کند که تازه واردان هنگام ورود از یک شغل و خدمات اسکان بهره مند باشند که این موضوع باعث پیشرفت سریع آنها در محیط جدیدشان خواهد شد.

اگر دارای پیشنهاد کاری هستید، با تکمیل فرم ارزیابی مهاجرت کاری در سایت ما شرایط خود را بسنجید.