ویزای توریستی کانادا

ویزای موقت کانادا

 • صفحه اصلی / دسته بندی نشده / ویزای توریستی کانادا
ویزای توریستی کانادا

ویزای توریستی کانادا

ویزای توریستی کانادا در یک نگاه مختصر

 • مدت ویزا: حداکثر ۵ ساله
 • نوع ویزا: مولتیپل ۵ ساله یا سینگل
 • امکان اخذ ویزای همراه:‌ باید جداگانه اقدام کنند
 • امکان اخذ ویزای کار پس از ورود: در صورت یافتن شغل دارای تائیدیه، وجود دارد
 • هزینه: ۱۰۰ دلار برای ویزا و ۸۵ دلار برای انگشت نگاری
 • مدت زمان: میانگین ۱۰۰ روز پس از سابمیت

از نظر اداره مهاجرت کانادا چه کسی گردشگراست؟

گردشگرکسی است که اقامت کشور کانادا را ندارد اما بصورت قانونی از کانادا دیدن می کند. سالانه ۳۵میلیون بازدید کننده به کشور کانادا می روند که با ویزاهای غیر اقامتی وارد این کشور میشوند. به غیرازشهروندان کانادایی وافراد مقیم کانادابقیه افراد باید مجوز ورود به کشور کانادا را داشته باشند. اگر شامل معافیت های کشورهایی که نیاز به ویزا ندارند نمیشوید، برای ورود موقت به کانادا جهت  بازدید وتحصیل و یا کار در کانادا، نیاز به ویزای کانادا دارید. این ویزای موقت را Temporary Resident Visa یا همان TRV مینامند.

تغییر ویزای توریستی کانادا به ویزای تحصیلی و اقامت

براساس قوانین جدید اداره مهاجرت کانادا اگر توریست وارد شده به کانادا در یکی از موسسات آموزشی مورد قبول اداره مهاجرت کانادا ثبت نام نماید، امکان تغییر وضعیت او از حالت توریستی به دانشجویی فراهم می شود.

موسسه ما دارای نمایندگی اکثراموزشگاههابرخی از دانشگاه های کانادایی آمادگی خود را جهت اخذ ویزای توریستی کانادا و همچنین در مرحله بعدی ثبت نام دانشجو در اموزشگاه و اخذ ویزای تحصیلی و در اخرگرفتن اقامت دائم را اعلام میدارد، شایان به ذکر است که این روش دارای ریزه کاری های زیادی بوده که نیاز به تجربه و علم فنی و اگاهی دقیق از مفاهیم حقوقی مهاجرت دارد. اگر قصد اقدام به وسیله ویزای توریستی به دانشجویی را دارید با وکیل خود مشورت کنید. در صورت تمایل برای همکاری با ما، اگر ویزای توریستی کانادا را داشته و قصد تبدیل آن به انواع ویزاهای دیگر را دارید، لطفا قبل از تماس با شرکت، ابتدا فرم ارزشیابی ویزای تحصیلی را تکمیل کنید. ما شرایط شما را برای ویزای تحصیلی ارزیابی میکنیم و در صورت داشتن شرایط کافی اعلام همکار میکنیم.

شایان به ذکر است که همیشه امکان جایگزینی و تغییر ویزای توریستی به ویزای دانشجویی از داخل سرزمین کانادا وجود ندارد و بسیاری از درخواست کنندگان مجبوربه ترک کانادا برای انجام امراحل اداری وانگشت نگاری هستند.

تمامی مراحل مربوط به گرفتن ویزای توریستی کانادا در شرکت ما توسط موکلین رسمی مهاجرت کانادا عضو سازمان ICCRC کانادا انجام میگیرد. جهت دریافت اطلاعات و امکان سنجی لطفا فرم ارزشیابی تکمیل بفرمایید.

دلیل اخذاقامت توریستی کانادا؟

·        بازدید اقوام و دوستان

·        بررسی موقعیت‌های تجاری

·        سیاحت

مدارک ویزای توریستی کانادا

پاسپورت معتبر و عکس پاسپورتی

داشتن شرایط لازم مالی

دعوتنامه از فرد یا سازمانی در کانادا یا ارائه برنامه دقیق بازدید از کانادا

پر کردن فرمهای ویزا

پرداخت هزینه های مالی قانونی مربوط به گرفتن ویزای توریستی کشور کانادا

انجام انگشت نگاری سفارت کانادا. سفارت کانادا در تهران برای انگشت نگاری خدماتی ندارد.

سایر مدارک تکمیلی که نشان دهنده وجود tie یا همان وابستگی شما به کشور خودتان است که به نوعی ماموررا قانع میکند که شما پس از گرفتن ویزای مسافرتی کانادا به کشور خود باز خواهید گشت.

دادن کامل سوابق شغلی اعم از نامه های اشتغال به کار و فیش حقوقی و مرخصی

دادن کامل اسناد مربوط به دارایی های شما

رکورد ویزای های شما به کشورهای قبلی

تذکر: پیوست مدارک ارائه شده به صورت کلی میباشد. برای دریافت لیست دقیق مدارک لازم برای اخذ ویزای توریستی کانادا با وکیل خود مشورت نمائید.

مدت زمان اخذ ویزای توریستی کانادا

مدت زمان لازم  برای صدور این نوع ویزا برای ایرانیان اعلام شده حداقل ۱۰۰ روز می‌باشد. ولی دمعمولا کمتر از این مقدار پروسه طول خواهد کشید. ما در بسیار از پرونده ها در کمتر از یک ماه ویزای متقاضیان را گرفته ایم. زمان لازم برای صدور ویزای کانادا، نسبت به شلوغی درخواست های ویزا تغییرمی کندو به صورت منظم از طریق شبکه اداره مهاجرت کانادا به روز رسانی میشود.

پیش نیازهای ویزای توریستی

برای سفر به کانادا باید:

 • پاسپورت معتبر داشته باشید
 • از سلامت کافی برخوردار باشید
 • افسر مهاجرت را راضی نمایید که به کشور خود باز می گردید مانند برنامه کاری، خانواده، دارایی و …
 • داشتن پول کافی برای سفر خود

همچنین ممکن است موارد زیر از شما درخواست شود:

 • انجام آزمایشات پزشکی
 • دعوت کردن از شخصی که در کانادا زندگی می‌کند.
 • داشتن سوء پیشینه ومشکلات پزشکی میتواند منجر به عدم دریافت ویزای کانادا شود.
 • بازدید کننده کانادا باید بتواند ثابت کند که توانایی مالی لازم بررای زندگی در کاندارا دارا میباشد.

مراحل گرفتن ویزای توریستی کانادا

۱.تکمیل فرم ارزیابی توریستی، اخذ وکیل، شروع پروسه اجرایی با ویزا موندیال.

۲.ترجمه و تائید مدارک طبق انچه که در دستور کا ر میباشد، ارسال مدارک به دفتر ویزا موندیال

۳.اقدام برای گرفتن ویزا و انجام انگشت نگاری (بیومتریک)

۴گرفتن نتیجه بعد از گذشت ۳ماه

قانونهای ورود و خروج با ویزای توریستی کانادا

ویزای توریستی کانادا معمولا به صورت ویزای تک ورود single entry یا ویزای مولتیپل کانادا multiple entry یا همان ویزای پنج ساله کانادا صادر میشود. ویزای توریستی برای متقاضیان ایرانی معمولا یا به صورت تک ورودبه مدت درخواست تقاضا کننده یا به صورت ویزای بلند مدت به مدت ۵ سال (یا پایان مهلت پاسپورت) صادر میشود. بر اساس قانون کلی نهایت زمانی که توریست کانادا میتواند بدون خارج شدن از کانادا در این کشور بماند ۶ ماه است. نکته قابل توجه دارندگان ویزای توریستی کانادا این است که داشتن ویزای بازدید از کانادا به منظور ماندن در این کشور نمی باشد. بلکه ماموردر هنگام ورود به خاک کانادا باید تشخیص دهد که ماهیت  فرد در کانادا موقتی خواهد بود و متقاضی بازدید از کانادا قصد ماندن در کانادا را پس از ویزای کوتاه مدت ندارد.

متقاضیانی که دارای ویزای بلند مدت توریستی کانادا هستند، از تاریخ شروع تا پایان تاریخ ویزایمی توانند در این کشور تردد کنند.در هر بار ورود به کشور کانادا شما میتوانید تا مدت۶ ماه در کانادا بمانید. امکان تمدید این ۶ ماه از داخل سرزمین کانادا با داشتن دلیل کافی وجود خواهد داشت. در صورت نداشتن دلایل کافی باید خاک کانادا راترک نمایید ولی میتوانید بلافاصله پس از ترک خاک کانادا ( منظور از خاک مرز میباشد) محدد وارد کانادا شده و ۶ ماه دیگر در کانادا باشید. پس در هر ورود متقاضی مجاز به ماندن حداکثر ۶ ماه میباشد. ولی برای تعداد روزهایی که ، در هر سال یا در طول مدت ویزا، در کانادا هستید هیچ ممنوعیتی وجود ندارد.

ویزای توریستی کانادا

سولات مربوط به ویزای توریستی کانادا

 • آیا با داشتن ویزا در کاندامیتوان ادامه تحصیل وکارداد؟

با ویزای توریستی کانادا امکان کاردر این کشور وجود ندارد ولی امکان ادامه تحصیل در دوره هایی که کمتر از ۶ ماه باشند وجود دارد. در صورتی که قصد گرفتن ویزای تحصیلی را در دوران ویزای توریستی دارید، لطفا قبل از تماس با شرکت، ابتدا فرم ارزیابی ویزای تحصیلی را تکمیل کنید.

 • آیا می توان انگشت نگاری و عکسها را با بقیه مدارک فرستاد؟

خیر، از ۱۱ دسامبر ایرانیان وبرخی از تابعیتهای دبگر باید به صورت حضوری عکس اثر انگشت وعکس پرسنلی خود را در سفارت کانادا ثبت کنند.

 • ایا اعضای خانواده میتوانند همه به صورت یکجا اقدام کنند؟

بله، تمامی اعضای خانواده می توانند بصورت جداگانه فرمهای مربوطه را پر کرده و هزینه قانونی کلی این فایل نیز ۴۰۰ دلار برای هزینه قانونی و ۱۸۰ دلار برای هزینه انگشت نگاری برای همه اعضای خانواده می‌باشد.

 • آیا فرزندان متقاضی بازدید از کانادامیتوانند در مدارس کانادا تحصیل کنند؟

خیر فرزندان نیز باید ویزای تحصیلی داشته باشند.

 • دلایل ردشدن ویزای توریستی کانادا چیست؟

رد شدن ویزای کانادا به این دلیل است که یا شما  کارهای مربوط  به پرونده درخواست ویزا را به درستی انجام نداده اید یا این که مامورقانع نشده که شما پس از دیدن کانادا به کشور خود باز خواهید گشت. بعضی مواقع به دلبل نداشتن حمایت ملی کافی ویزای توریستی کانادا ردمی شود.

 • آیا پس از ردشدن در ویزای توریستی کانادا امکان اقدام مجدد وجود دارد؟

بله. در صورتی که در پرونده درخواست ویزای بازدید کانادا اشتباهی رخ داده باشد، وآنرا را رفع کنید و دوباره درخواست مجدد بدهید. در صورتی که ایرادی در پرونده نباشدو همه مواردحقوقی در دریافت ویزا به درستی رعایت شده اند، باید تغییر محصوصی در پرونده ایجاد شده باشد که درخواست دوباره مارد نشود. در غیر اینصورت احتمالا نتیجه مشابه خواهید گرفت.

 • آیا داشتن ویزای شنگن یا ویزای سایر کشورها برای گرفتن ویزا ضرورت دارد؟

خیر. ولی سابقه ویزای شما در اخذ ویزای توریستی کانادا کمک زیادی میکند. این موضوع به مامور کمک میکند که باورکند قصد شما ماندن در کانادا نیست.

 • چه مقدار پول برای اخذ ویزای کانادا لازم است؟

هزینه اخذ ویزای توریستی کانادا شامل نکات زیر می باشد :

·        دادن هزینه های مربوط به اداره مهاجرت و انگشت نگاری

·       برای انجام انگشت نگاری به هریک از کشورهایی که دفتر مربوطه را داشته باشند میتوان سفر کرد. در کشورهای اطراف ایران، در دبی و ارمنستان و ترکیه این خدمات وجود دارد.

·        هزینه مربوط به تهیه بلیط رفت و برگشت به کشور کانادا و داشتن بودجه کافی برای تامین هزینه‌های شما در طول سفر شما در کشور کانادا

·        هزینه استخدام مشاور مهاجرتی (الزامی نمی‌باشد)