جزئیات وبلاگ

مهاجرت به کانادا

 اپلیکیشن ArriveCAN  و علت استفاده از آن در کرونا

 اپلیکیشن ArriveCAN  و علت استفاده از آن در کرونا

اپلیکیشن ArriveCAN  و علت استفاده از آن در کرونا

مسافران الزام به استفاده از اپلیکیشن ارایوکن در قبل و بعد از ورودشان به کانادا هستند . دولت کانادا اعلام کرده است که این اپلیکیشن کاملا رایگان است و علت آن کمک به کنترل ویروس کرونا و اقدامات مهم مرزی می باشد . با ویزا مکس همراه باشید تا با  شما تمامی علل ها و نحوه استفاده از این اپلیکیشن را توضیح دهیم و بررسی کنیم!

 استفاده از اپلیکیشن ارایوکن قبل ورود به خاک کانادا

شما هنگامی که در هواپیما نشسته اید و قبل از آنکه از مرز کانادا عبور کنید ، می بایست اطلاعات خود را از راه این اپلیکیشن ، ارسال کنید . این اطلاعات ، دادهها، اطلاعات سفر و تماس، برنامه قرنطینه )مگر اینکه از این برنامه معاف باشید( و خودارزیابی از  علایم کووید ۹۱ را شامل میشود .

 اما علت این کار چیست ؟

علت اینکه شما ملزوم به ارسال اطلاعات خود در این اپلیکیشن هستید ، این است که در بدو ورود به کانادا ، ماموران فرودگاهی ، رسید اطلاعاتی ارایوکن شما را از شما می خواهند . همچنین دیگر ماموران کانادایی یعنی ماموران آژانس خدمات مرزی کانادا وظیفه تشخیص  این ارسال اطلاعات یا عدم فرستاده شدن این اطلاعات از جانب شما را دارند .

اگر شما این رسید را با خود به همراه داشته باشید که از این مرحله گذر و اقادامات عادی تان را باید انجام دهید . اما ! اما در صورتی که شما این رسید را از اپلیکیشن ارایو تحویل نگرفته و به معموران نشان نداده باشید ، موانعی پیش روی شما خواهد بود . مانند تذکرات زبانی  و جریمه نقدی ۹۱۱۱ دلاری!

 اپلیکیشن ArriveCAN  و علت استفاده از آن در کرونا

مسافرانی که برای ارسال اطلاعات خود پیش از ورود به کانادا از اپلیکیشن ارایوکن ، استفاده نکنند، در دوران قرنطینه خود برای ارائه  اطلاعات باید هر روز با تلفن رایگان ۹-۳۰۰-۱۳۹-۱۰۳۰  تماس بگیرند. این افراد نمیتوانند پس از ورود از ارایوکن استفاده کنند .

  مهم ترین علل استفاده از ArriveCAN

هدف از این اقدامات، جلوگیری از شیوع بیماری کووید ۹۱، کاهش زمان انتظار در مرز و تماس بین مسافران، ماموران مرزی و دیگر ماموران دولتی است.

البته شما نگران حفظ اطلاعاتتان نباشید ! دولت کانادا اعلام کرده است که اطلاعات و حریم شخصی مسافران در این اپلیکیشن حفظ خواهد شد.

در فرودگاههای ونکوور، کلگری، تورنتو )پیرسون( و مونترال برای تسریع روند بررسی در هنگام ورود، مسیرهای ویژهای به کاربران  ارایوکن اختصاص داده شده است .

 

 

 

بیشتر بخوانید :

علل برگزاری انتخابات زودهنگام کشور کانادا

تازه ترین قوانین بیومتریک کانادا در دوران کرونا

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *