جزئیات وبلاگ

مهاجرت به کانادا

تقویت سلامت روانی فرد، حتی با یک دوز واکسن

تقویت سلامت روانی فرد، حتی با یک دوز واکسن

تقویت سلامت روانی فرد، حتی با یک دوز واکسن

واکسینه شدن نه تنها شما را در مقابل کووید-۱۹ حفاظت می‌کند بلکه سلامت روانی شما را نیز افزایش می‌دهد.
یک مطالعه گسترده که توسط کتابخانه عمومی علوم انجام گرفته است نشان می‌دهد:” وضعیت روانی شرکت کنندگان پس از دریافت یک دوز واکسن بهبود یافته است.”
در این مطالعه که۸۰۰۳ بزرگسال در ایالات متحده را مورد بررسی قرار داد، مشخص شد در میان کسانی که بین دسامبر ۲۰۲۰ تا مارس ۲۰۲۱ واکسینه شده‌اند، سطح روان نژدی پائین‌تر و علائم افسردگی واضطراب کمتری گزارش شده است.
محققان در این مطالعه نوشتند:”پاندمی کووید-۱۹ جنبه‌های مختلفی از زندگی افراد را تحت تاثیر قرار داده است، از جمله وضعیت شغلی و مالی، سلامت بدنی و زندگی اجتماعی آن‌ها. دریافت دوز اول واکسن نتیجه‌های درخشانی بر روی سلامت روانی افراد داشته است.”

محققان قادر نیستند دلیل اصلی اینکه چرا افرادی که صرفا یک دوز واکسن را نیز تزریق کرده‌اند، وضعیت سلامت روان بهتری نسبت به قبل تجربه می‌کنند را پیدا کنند، آن‌ها در واقع معتقدند در این مورد مجموعه‌ای از عوامل نقش دارند.

” کسانی‌که اخیرا واکسینه شده‌اند کمتر نگران ابتلا به بیماری هستند، آن‌ها از لحاظ اجتماعی فعال‌تر می‌شوند و بیشتر جرئت این را پیدا می‌کنند که به موقعیت‌های شغلی جدید فکر کنند.”

مطالعه نشان می‌دهد که علاوه بر اینکه واکسیناسیون تاثیرات مثبت کوتاه مدت بر سلامت روانی افراد واکسینه شده دارد، هرچه تعداد این افراد بیشتر می‌شود، افراد واکسینه نشده نیز آسودگی خاطر بیشتری خواهند یافت و در نتیجه وضعیت ذهنی بهتری تجربه خواهند کرد.

محققان نوشتند:” افراد واکسینه نشده نیز، از افزایش واکسیناسیون ( و به تبع آن کاهش آمار مبتلایان) بهره مند می‌شوند زیرا کمتر نگران عزیزانشان خواهند بود و باعث بهبود وضعیت اجتماعی و اقتصادی‌شان نیز خواهد شد.

از جمعه حدود ۷۴% از جمعیت، حداقل یک دوز واکسن دریافت کرده‌اند. مردم کانادا در دوران پاندمی بیش از هر زمان دیگری نشانه‌های افسردگی و اضطراب را تجربه کرده‌اند. جوانان یکی از قشرهایی هستند که اضطراب و افسردگی در انها دو برابر شده است.

 

 

 

منبع : cfnews.ca

بیشتر بخوانید :

دوزهای بوستر کووید-۱۹ برای افراد با سیستم ایمنی ضعیف

تجربه مشتری را با مدیریت مشتری هوشمند تبدیل کنید

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *