جزئیات وبلاگ

مهاجرت به کانادا

همه چیز درباره معاینات پزشکی برای ورود به کانادا !

همه چیز درباره معاینات پزشکی برای ورود به کانادا !

همه چیز درباره معاینات پزشکی برای ورود به کانادا !

هر ساله افراد زیادی با ویزا های مختلف به کانادا مسافرت میکنند و برای دریافت ویزای تحصیلی ، کاری ، توریستی و … ملزم به ارسال و ارائه مدارک بسیاری مانند مدارک مالی ، مدرک زبان ، مدارک شغلی و … هستند . یکی از مدارک مهم از میان این مدارک ارسالی ، مدرک Medical tests یا آرمایشات و تست های پزشکی می باشد . با ویزامکس همراه باشید تا همه چیز درباره معاینات پزشکی برای ورود به کانادا را برایتان شرح دهیم.

کسانی که باید مدیکال تست دهند !

اگر شما از آن دسته افرادی هستید که قصد اقامت در کانادا کمتر از ۶ ماه را دارید ، مستلزم انجام معاینات پزشکی نیستید . جز آن کسانی که در مشاغل خاص فعالیت میکنند . اما اگر از آن دسته از افرادی هستید که قصد اقامت بیش از ۶ ماه در کانادا را دارید ، یا سوپر ویزای کانادا را اخذ کرده اید ، یا اینکه اگر در چند ماه گذشته در کشور های خاص اقامت داشته اید ، مستلزم انجام معاینات پزشکی هستید .

همه چیز درباره معاینات پزشکی برای ورود به کانادا !

در سطر های بالا ذکر کردیم اگر در مشاغل خاص فعالیت کنید ، باید مدیکال تست دهید . این مشاغل کدام فعالیت ها را شامل میشود ؟ در جواب این سوال باید بگوییم آن دسته از مشاغلی که ارتباط نزدیک مردم و شما را حکم میکند مانند :

نیروی کار رشته علوم بهداشتی
کارکنان آزمایشگاه بالینی
پرستار بیمار در خانه سالمندان
دانشجویان پذیرفته‌شده پزشکی در دانشگاه‌های کانادا
جانشین کوتاه‌مدت پزشک
معلم مقاطع ابتدایی، راهنمایی و دبیرستان و یا معلم کودکان
مستخدم
مراقبت از کودکان، افراد سالمند و یا ناتوان در خانه
کارکنان مهدکودک روزانه و مشاغل مشابه

همچنین اگر شما قصد دارید تا در مشاغل بالا فعالیت کنید باید آزمایش پزشکی دهید . اگر نیز برای سوپر ویزای والدین یا مادر بزرگ و پدربزرگتان درخواست داده اید ، جزوی از افرادی هستید که ملزم به انجام آزمایشات پزشکی هستند . درخواست کنندگان ویزای بازدید ، تحصیل و کار باید طبق قوانین مدیکال تست دهند .

نکته !

برای انجام آزمایشات پزشکی خود ، نباید به سراغ هر موسسه و بیمارستان و دکتری بروید ! بلکه مدیکال تست باید توسط یکی از دکتر های مورد تایید سازمان مهاجرت و شهروندی کانادا انجام پذیرد . در نهایت نیز کنسولگری کانادا باید آزمایشات شما را تایید کند . د صورت وجود مشکل نیز از طرف کنسولگری در ایمیل به شما این مشکل خبر داده خواهد شد .

زمان انجام مدیکال تست

شما در دو زمان قادر به انجام این آزمایشات هستید . اولین زمان قبل از درخواست برای ویزاست که به آن upfront medical exam میگویند و دومین زمان بعد از درخواست ویزا می باشد . اگر بعد از درخواست ویزا ، سفارت صلاح شما را بر انجام مدیکال تست بگذارد ، نحوه و چگونگی مدیکال تست برایتان ارسال میشود . شما ۳۰ روز مهلت انجام آزمایشات خود را دارید . اگر در طی این مدت آزمایشات خود را انجام ندهید ، سفارت درخواست شما را ریجکت خواهد کرد .

مدارک لازم برای انجام آزمایشات پزشکی :

کارت شناسایی معتبر مانند کارت ملی ، پاسپورت و گواهینامه کانادایی

لیست داروهایی که استفاده میکنید

اگر عینکی هستید یا لنز استفاده میکنید ، به همراه داشتن آن

۴ عکس جدید و رنگی از متقاضی

اگر نیز قبل از درخواست ویزا برای انجام آزمایش رفته اید باید فرم گزارش پزشکی IMM 1017E  را با خود ببرید

 

 

 

 

بیشتر بخوانید :

اخذ پاسپورت و تابعیت کانادا

دعوت استان پرنس ادوارد آیلند از ۱۶۱ کاندید مهاجرتی بر اساس یک قرعه کشی

 

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *