جزئیات وبلاگ

مهاجرت به کانادا

اخذ پاسپورت و تابعیت کانادا

اخذ پاسپورت و تابعیت کانادا

اخذ پاسپورت و تابعیت کانادا

بسیاری از مهاجرین میخواهند بدانند که چگونه میتوانند تابعیت کانادا را بگیرند و مجوز پاسپورت کانادایی را اخذ کنند. بسیاری از کسانی که قصد مهاجرت دارند نیز لازم است از این فرآیند نطلع باشندو بعد از مهاجرت به کانادا اقدامات لازم را انجام دهند . با ویزامکس همراه باشید تا از صفر تا صد فرآبند اخذ پاسپورت و تابعیت کانادا را برایتان شرح دهیم .

در قدم اول شما برای آنکه موفق به اخذ پاسپورت و تابعیت کانادا شوید ، باید واجد برخی شرایط باشید و مطابقت کامل با یک سری معیار داشته باشد . این ملاک ها شامل :

مدرکی جهت اثبات توانایی خود در گفتار و نوشتار یکی از زبان های رسمی کشور کانادا ارائه نماید (زبان انگلیسی یا فرانسوی).
یک مقیم دائم (دارای کارت اقامت دائم) باشد.
طی ۵ سال قبل از اینکه تقاضای تابعیت بدهد، حداقل ١٠٩۵ روز در کانادا به عنوان مقیم دائم زندگی کرده باشد. این شرط یکی از واجب ترین شروط اخذ تابعیت کانادا می باشد .
تمامی پرداخت های مالیاتی خود را حداقل برای ٣ سال در طول ۵ سال گذشته علاوه بر بدهیهای مالیاتی خود در صورت وجود به طور کامل پرداخت کرده باشد.

همچنین داشتن مدرک زبان از دیگر شرایطی ست که یک فرد برای اخذ تابعیت کانادا باید داشته باشد .

در برخی موارد ممکن است که پدر یا مادری ، فرقی ندارد کدامشان یا هر دویشان ، تابعیت کانادا را دارند و فرزندی نیز به دنیا می آورند . در این صورت به دلیل آنکه فرزند در خاک کانادا به دنیا آمده است باید برای تثبیت هویت کانادایی خود تقاضای بررسی بدهد .

اگر شما در گذشته جرمی را مرتکب شده اید و سزایش را داده اید یا اینکه در حال حاضر نیز در حال گذراندن مجازان جرم خود هستید ، نمیتوانید تابعیت کانادا را اخذ کنید .

اخذ پاسپورت و تابعیت کانادا

بعد از ارسال تقاضای رسمی ، اگر پاسخ مثبت بگیرید ، میتوانید در آزمون تابعیت کانادا شرکت کنید . چنانچه سن شما زیر ۱۸ سال و یا بالای ۵۴ سال است ، نیازی به شرکت در این آزمون نخواهید داشت .

ممکن است از شما خواسته شود برای تقاضای تابعیت کانادا اثر انگشتان خود را به همراه فرم های دادگاهی ارائه کنید. این کار بدین منظور است که مشخص شود شمامشمول ممنوعیتهای قانون تابعیت کانادا نباشید.

بعد از آنکه در آزمون تابعیت کانادا شرکت میکنید  و در صورتی که سربلند از این آزمون بیرون آیید ، میتوانید به مراسم سوگند بروید و بعد از سوگند ، برای اخذ پاسپورت خود اقدامات لازم را انجام دهید .

 

 

 

بیشتر بخوانید :

شرایط لازم برای اخذ ویزای تجاری کانادا

شرکت در جلسات کارکنان مدیریت بازاریابی

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *