جزئیات وبلاگ

مهاجرت به کانادا

 تازه ترین قوانین بیومتریک کانادا در دوران کرونا

 تازه ترین قوانین بیومتریک کانادا در دوران کرونا

 تازه ترین قوانین بیومتریک کانادا در دوران کرونا

یکی از قوانین مهم کانادا ، که برای همه امور مربوط به کانادا لازم است ، قانون بیومتریک کانادا می باشد . این قانون به جهت تمام کار هایی که نسبت به پناهندگی ، انواع ویزا ها ، مانند ویزای تحصیلی ، کاری ، و… ، اقامت دائم و موقت لازم می باشد . این قانون

، یکی از قوانین اصلی برای تایید هویت شماست . با ویزامکس همراه باشید تا از صفر تا صد قانون بیومتریک کانادا در کرونا را به  شما توضیح دهیم .

طبق گفته های دولت کانادا ، در دوران کرونا ، چیزی که باعث سهولت در ویزای متقاضیان می شود ، و پروسه ارسال درخواست ویزا را نیز ، آسان میکند ، اطلاعات بیومتریک است . مسافران دوران کرونا لازم است تا در سنین ۴۱ تا ۹۷ سال میتوانند باشند .

البته لازم به ذکر است که برای پناهندگی ، هیچ محدودیت سنی در قوانین کانادا وجود ندارد .

 زمان تست بیومتریک کانادا

شما هم برای درخواست ویزای کانادا و هم ورود به کانادا ، لازم است تا تست بیومتریک نسبت به شما انجام پذیرد .

حین ورود شما در زمان کرونا به کانادا ، احراز هویت توسط تست بیومتریک انجام میپذیرد ، تا هویتتان تایید و شناخته شده گردد .

طبق این قوانین است که ۸ فرودگاه بزرگ کانادا کیوسک ای بازرسی دارند . در این کیوسک ها ، مامورینی برای بازرسی شما و  اثر انگشت شما وجود دارند تا این مدارک تا تایید کنند .

 گرفتن وقت انگشت نگاری در کانادا

برای تست و تهیه اطلاعات بیومتریک کانادا ، دو روش وجود دارد . روش اول در داخل کانادا و روش دوم ، خارج از کانادا .

 خارج از کانادا

اگر خارج از کانادا هستید و براى اولین بار است که اقدام مى کنید، مى توانید اطلاعات بیومتریک خود را زمانى که مى خواهید

در ۷۵ کشور وجود دارند (AVC)  تهیه کنید.۴٣۹ مرکز(VAC)  براى ویزا اقدام کنید به صورت حضورى از مرکز درخواست ویزا که متقاضى مى تواند از آنها درخواست بیومتریک کند.

 تازه ترین قوانین بیومتریک کانادا در دوران کرونا

لازم به ذکر است که بعد از اینکه شما درخواست ویزا میکنید و مدارک خود را ارائه میکنید ، از طرف سفارت کانادا نامه ای را دریافت خواهید کرد. این نامه یا به دست خودتان و یا به دست وکیل قانونی مهاجرت شما خواهد رسید . اقدام بعدی شما باید این باشد که به یکی از سفارتخانه های کانادا در کشور های همسایه مراجعه و انگشت نگاری کنید و اقدامت لازم را انجام دهید . پس از انجام  انگشت نگاری جئاب برای شما ایمیل خواهد شد .

این جواب ایمیل پس از ۴ تا ۸ هفته به دست شما خواهد رسید .

در حال حاضر به دلیل بیماری  و مشکلات ناشی از شیوع این بیماری مثل قرنطینه سراسری کشورهای مختلف و تعطیلی دفاتر و مراکز انگشت نگاری در این کشور ها، قطعا صدور ویزا با زمان طولانی تری همراه خواهد بود . علاوه بر تعطیلی این دفاتر ،  افسری که مسئول ویزای شماست ، نوع درخواست ویزا ، کامل بودن مدارک در زمان ارسال جواب به شما تاثیر گذار خواهند بود.

 شیوع کرونا و ثبت اطلاعات بیومتریک به صورت آنلاین

متقاضیان اقامت  شما میتوانید تعین وقت برای انجام اطلاعات بیومتریک خود را به صورت آلاین رزرو کنید . همچنین

مهاجران دائم کانادا که در طی ۰۱ سال گذشته اطلاعات بایومتریک خود را ارسال نکرده اند، برای درخواست مهاجرت خود باید  یک وقت برای انجام این کار در نظر بگیرند.

اداره مهاجرت کانادا اعلام کرده است که معافیت از ثبت اطلاعات بایومتریک برای متقاضیان اقامت موقت در کانادا و متقاضیان اقامت دائمی که در ۴۱ سال گذشته اطلاعات بایومتریک خود را ثبت کرده اند، همچنان باقی مانده است چرا که این تصمیم به علت  گسترش شیوع ویروس کرونا و مشکلات ناش از آن برای مراجعه به دفاتر خدمات کانادا گرفته شده بود.

 هزینه اطلاعات بیومتریک در کانادا

برای هر فرد این هزینه ۸۸ دلار و برای هر خانواده ۴۹۱ دلار می باشد .

 

 

 

بیشتر بخوانید :

علل برگزاری انتخابات زودهنگام کشور کانادا

برنامه زمانی جدید پردازش پرونده های مهاجرت کانادا

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *